Hizmetlerimiz

Oral Diagnoz: Hastanın ilk başvurusunda muayenesinin yapılıp, radyolojik çalışmalarla gerekli teşhislerin konduğu, sonrasında tedavi için diğer bölümlere gönderildiği yerdir.

 

Diş Cerrahisi: Merkezimizde lokal Anestezi altında minör cerrahi uygulamalar ve çekimler yapılmaktadır.

 

Endodonti: Pulpa (diş özü) ve periapikal (kök ucu çevresi) dokuların hastalıkları ile bu hastalıkların önlenmesi, teşhis ve tedavilerini yapan diş hekimliği dalıdır. Endodonti Dişin canlılığının korunamadığı veya enfeksiyon nedeniyle canlılığını kaybetmiş dişlerde kanal tedavisi esas çalışma alanını oluşturmaktadır Kanal tedavisinin amacı hastaların diş hekimine acil başvuru nedenlerinden olan ağrılı dişlerde ağrının dindirilmesi ve sorunlu dişlerin ağızda kalmasını sağlayan tedavilerin uygulanmasıdır.

 

Pedodonti: Pedodonti, 0-15 yaş arası çocuklarda koruyucu ağız-diş sağlığı ile ilgili eğitim ve diş çürüğünü önlemeye yönelik uygulamalarla, doğumsal,genetik, diş çürüğü ya da yaralanmalara bağlı olarak ortaya çıkabilecek dişsel anormallikler ve diş dokusu kayıplarının tedavisine yönelik işlemler yapılmaktadır. Diş hekimi ile uyumlu, ruhsal ve fiziksel olarak sağlıklı olan çocukların tedavileri normal klinik koşullar altında, gereksinime göre lokal anestezi uygulanarak yürütülmektedir.

 

PeriodontolojiPeriodontoloji diş ve dişe benzer dokuların çevresinde oluşturan destek yapılara ait (kemik, dişeti sement, periodontal memran) hastalık teşhis ve tedavi yöntemlerini inceleyen bilim dalıdır.

 

 Diş Beyazlatma:

 

Bleaching : Dişlerin yapısındaki renklenmelerin veya koyu renkli dişlerin daha estetik bir görüntü vermek amacıyla beyazlatılması işlemidir.

 

Home bleaching : hastanın kendisi tarafından evde uygulanan diş beyazlatma işlemidir. Basit düzeydeki renklenmelerde tercih edilir. Bu işlemin yapılabilmesi için hastadan bir ölçü alınarak ağız modelinin çıkarılması gerekmektedir. Bu model üzerinde şeffaf ve elastik bir kılıf hazırlanır. Bu kılıfın içerisine diş hekimi tarafından verilen beyazlatıcı jel konularak hastanın kendisi tarafından ağzına takılır. Genellikle gece veya hafta sonları uygulanır.

 

Home bleachingde kullanılan madde ; Karbamid peroksit"tir.( % 10 - 16 - 20 - 22 - 25 )

 

Office bleaching ;  Diş hekimi tarafından muayenehanede uygulanan beyazlatma yöntemidir. Bir dişe veya bir kaç dişe uygulanabilir. Beyazlatılması daha zor olan dişlere genellikle muayenehanede müdahele etmek gerekir. Isı , ışık gibi çeşitli tekniklerle bir saat içerisinde bembeyaz dişlere sahip olunabilir. Bir veya birkaç seansta uygulanır.

 

Office Bleaching de kullanılan madde ; Hidrojen Peroksit"tir.( % 15 - 35 - 38 )

 

Dikkat edilmesi gerekenler ;

 Beyazlatmada kullanılan jeller ( Hidrojen/Karbamid Peroksit ) diş etlerine zarar verebilir. Bu nedenle diş etlerine taşırılmaması gerekir.Taşan kısım bir ıslak pamuk ile silinmelidir.

Home bleaching düzenli bir şekilde ve yeteri kadar sürede yapılmazsa istenilen beyazlık elde edilmeyebilir.

 Beyazlatma sonrasında " sıcak-soğuk hassasiyeti" olabilir. Bu hassasiyet normaldir. Bir süre sonra düzelir.

 

 

Diş beyazlatmanın zararı ; düşük konsantrasyonlarda ( % 10-16 ) ve doğru uygulamalarda zararı yoktur. Mine üzerinde önemli bir değişikliğe yol açmaz. Sadece yeterince dikkat edilmediği zaman diş etlerine geçici bir zararı olabilir. Yüksek konsantrasyonlarda ( % 35-38 ) aşırı hassasiyetler olabilir

 

Diş beyazlatmanın önerilmediği durumlar ;

 • Fazla miktarda sigara , kahve içenlerde...
 • Minesinde defektler bulunan , dentin tabakası , diş kökü açığa çıkmış kişilerde.

 

Diş beyazlatmanın devamlılık süresi ;

 • Tetrasiklin lekesi gibi renklenmelerin giderilmesi amacıyla yapılan beyazlatmalar genellikle geri dönmez ( yani süreklidir ) .
 • Genel renk açılmasının sağlanması amacıyla yapılan beyazlatmalar 3-4 yıl kadar devam edebilir. Bu süre kişiden kişiye beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak değişebilir. Zamanla renk % 10-20 geri dönebilir.
 • Sigara - kahve gibi renklendirici gıdaları çok kullananlarda 1- 2 yıl sonra renk % 30-40 geri dönebilir.
 • Rengin geri dönmemesi için pekiştirme amaçlı olarak 6-12 ayda bir tek günlük kullanım ile beyazlatma tekrarlanmalıdır.

         

Protez:

 • Protetik diş tedavisi ; diş hekimliği klinik uygulamalarında geniş bir alanı kapsamaktadır. Protetik diş hekimliği; dişlerin şekil , form bozukluklarını ve diş eksikliklerinin teşhisini , tedavi planlamasını, oral fonksiyonların tamamlanmasını ve okluzyonun düzenlemesinin yanısıra hastanın görüntüsünün ve estetiğinin geliştirilmesinde etkili bir tedavi bilimidir.
  Protetik yaklaşım dört ana konudan oluşmaktadır. 
  Sabit protezler; ağızda dişlerin form, şekil, bozukluklarını ve diş eksikliklerini estetik ve fonksiyonul olarak porselen, döküm alaşımlar , porselen metal kombinasyonları ve diğer estetik materyallerle restorasyonu veya tamamlanmasını amaçlar.
 • Hareketli protezler eksik dişlerin hareketli apareylerle estetik ve fonksiyonel olarak tamamlanmasıdır. 
  Tam protezler tam dişsizlik vakalarının protetik uygulamalarını yapar.
  İmplant protez uygulamaları doğal diş eksikliklerinin implant alt yapıları ile tamamlanması ve implant üstü protezlerin uygulamaların kapsar. Kurumumuzda protez iskelet yapılmaktadır.

Mesai Saatlerimiz

Merkezimiz Hafta İçi Saat 08:00 - 17:00 Arasında,

Hafta İçi Saat 17:00 - 24:00 Arasında,

Hafta Sonu İse Tam Gün

Hizmet Vermektedir.


Mesai Saatlerimiz

Merkezimiz 24 Saat Hizmet Vermektedir.

Hafta İçi: 08:00 - 17:00 Arası

Hafta İçi Nöbet: 17:00 - 08:00

Hafta Sonları Tam Gün Hizmet Vermekteyiz...


Evde Sağlık Hizmetleri

Merkezimize başvuramayan engelli evde bakım hastalarına ev ziyaretleri yapılarak, evde ağız muayeneleri ve tedavilerini gerçekleştirebilmek amacıyla evde bakım birimi kurulmuştur. Bu birimizde 1 diş hekimi, 1 hemşire , 1 diş teknisyeni  görev yapmaktadır. İşleyişte Sağlık Müdürlüğü evde bakım hizmetleri koordinasyon birimine kayıtlı evde bakım hastalarından ağız ve diş sağlığı sorunları olan hastalara randevu verilerek ev ziyaretleri yapılır. En az 1 gün önce ziyaret edilecek hasta aranarak randevu alınır. Gerekli durumlarda randevu tekrarları yapılır.


Evde Sağlık Hizmetleri

Merkezimize başvuramayan engelli evde bakım hastalarına ev ziyaretleri yapılarak, evde ağız muayeneleri ve tedavilerini gerçekleştirebilmek amacıyla evde bakım birimi kurulmuştur. Bu birimizde 1 diş hekimi, 1 hemşire , 1 diş teknisyeni  görev yapmaktadır. İşleyişte Sağlık Müdürlüğü evde bakım hizmetleri koordinasyon birimine kayıtlı evde bakım hastalarından ağız ve diş sağlığı sorunları olan hastalara randevu verilerek ev ziyaretleri yapılır. En az 1 gün önce ziyaret edilecek hasta aranarak randevu alınır. Gerekli durumlarda randevu tekrarları yapılır